poniedziałek, 26 czerwca 2017

Sławomir Koper. Polskie piekiełko.

Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939 - 1945.
Inna niż poprzednie książki. bo to pozycja poważna, wręcz tragiczna w ocenie naszych polityków, którzy po opuszczenie ojczyzny w 1939 roku, na obcych terytoriach absolutnie nie chcieli  - czy też nie umieli dojść do jakiegokolwiek porozumienia.
 Osobiste animozje, eliminowanie byłych zasłużonych wojskowych, rozgrywki polityczne, anonimy, komisje śledcze i wyciąganie na światło dzienne kompromitujących i często nieprawdziwych faktów z życia osobistego niewygodnych byłych piłsudczyków, to bulwersujące czytelnika opisy działań naszych byłych polityków i dowódców.
Rola Gen. Sikorskiego w tych rozgrywkach i dziwna gra niemieckiego wywiadu pod którego cichym patronatem wyjechały z kraju rodziny generalskie mogą zastanawiać.
Ciekawym aspektem jest bitwa o Anglię i losy jej bohaterów - to wszystko w bardzo dużym skrócie składa się na treść tej wyjątkowo dla czytelnika bolesnej i tragicznej w skutkach rzeczywistości z lat wojennych i powojennych.
Jak zwykle mnie zafascynowała i myślę, że sporo czytelników chętnie przeczyta tę trzecią pozycję z tzw. trylogii o  II RP i Jej klęsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz